Przewóz rzeczy Warszawa: zadzwoń i zamów: (+48) 668 955 553
e-mail: biuro@transport-mebli-warszawa.pl

Nadszedł czas na przewóz całego swojego dobytku.

Być może właśnie podjąłeś decyzję o wyprowadzce od rodziców. Kupiłeś mieszkanie i potrzebujesz przetransportować wszystkie swoje rzeczy do pierwszego własnego miejsca na ziemi. A może po kilku latach mieszkania w kawalerce właśnie w dniu dzisiejszym podjąłeś decyzję o przeprowadzce do większego mieszkania. Lub chcesz przewieść rzeczy do swojej drugiej połówki? W życiu każdego z nas pojawia się w końcu moment kiedy decydujemy się na przeprowadzkę. Z konieczności lub z potrzeby.

Trzeba przewieść nasz cały majątek do innego mieszkania, czasem do innego miasta. Bywa też że nawet poza granice naszego kraju. Przewozimy rzeczy najróżniejsze. Od najdrobniejszych po takie, których gabaryty są naprawdę spore. Każdy kto marzył o własnej biblioteczce będzie miał do przewiezienia zapewne sporo książek. Kilkanaście, a może nawet już kilkadziesiąt tomów swoich ulubionych opowiadań czy może powieści. Osoba, która kolekcjonuje obrazy przewozić będzie pejzaże, sceny przedstawiające postaci religijne, mitologiczne czy sceny batalistyczne. Musimy więc odpowiednio przygotować się do transportu najróżniejszych, rzadziej lub częściej spotykanych przedmiotów. Każda rzecz jaką chcemy przetransportować wymagać będzie od nas odpowiedniego zabezpieczenia. Aby zniwelować jakiekolwiek szanse na potencjalne uszkodzenie Twojego dorobku.

W jaki sposób zatem przygotować się do transportu?

Zdecydowanie pierwszym krokiem będzie podział rzeczy na te,które chcemy zabrać oraz na te,które w mieszkaniu zostaną. Następnym krokiem jest podział zabieranego przez nas dobytku na rzeczy drobne. Takie które zabierzemy w kartonach oraz na przedmioty większych gabarytów jak na przykład meble, lub meblościanki. Będziemy zapewne musieli je rozkręcić po czym zmontować ponownie już po przewiezieniu ich do nowego mieszkania. Jeżeli zdecydowaliśmy już co zabieramy ze sobą należy podjąć decyzję o sposobie przewozu oraz wiążącymi się z tym skutkami.

Po podjęciu decyzji o przewiezieniu naszych rzeczy lepiej żebyśmy posiadali samochód dostawczy. W innym razie transport większych przedmiotów może stać się niemożliwy nie wspominając o czasie jaki stracimy na kursy między jednym a drugim mieszkaniem. Ponadto do przeniesienia wielu większych rzeczy potrzeba co najmniej dwóch, czasem nawet więcej osób odpowiednio fizycznie do tego przygotowanych. W momencie w którym, decydujemy się na pomoc firmy zawodowo zajmującej się transportem mamy pewność że usługa będzie wykonana profesjonalnie. Osoby z doświadczeniem w branży zapewnią odpowiedni samochód oraz pomogą nam należycie zająć się zabezpieczeniem naszych większych oraz mniejszych przedmiotów.

Jak zatem zabezpieczać rzeczy drobne?

Najlepszym wyborem na jaki możemy się zdecydować będzie folia bąbelkowa. Należy owinąć nią zabierane przez nas przedmioty oraz umieścić je w kartonach. Główną zaletą folii bąbelkowej jest jej odporność na wszystkie wstrząsy oraz drobne uderzenia. Dodatkowo broni przed zabrudzeniami jakie mogłyby się pojawić podczas transportu. Tak zabezpieczone przedmioty umieszczamy w kartonach wyłożonych wcześniej papierem pakowym. Pamiętajmy również aby kartony zawierały przedmioty o masie nieprzekraczającej, tej do jakiej karton jest przeznaczony. Oraz aby były odpowiednio wypełnione wypełniaczami. Rolą wypełniacza jest zniwelowanie możliwości przesuwania się przedmiotów znajdujących się w środku kartonu. Takim wypełniaczem mogą być zwykłe gazety, czy wspomniany wcześniej papier pakowy.

Przewożąc rzeczy większe,należy pamiętać o folii stretch.

To ona zapewniać nam będzie w tej sytuacji ochronę przed wszelkimi zabrudzeniami oraz możliwością zarysowania lub otarcia przenoszonych przez nas przedmiotów. Owinięty kilkoma warstwami folii stetch obiekty należy przetransportować na samochód, a tam zabezpieczyć pasami aby w trakcie jazdy pozostały nieruchome.

Transport przedmiotów słusznych gabarytów jest jednym z najtrudniejszych do zrealizowania, oraz jednym z najniebezpieczniejszych. Każdy błąd może kosztować nas uszkodzenie maszyny czy zdrowia ludzkiego. Jeżeli są to meble wtedy je rozkręcimy i przetransportujemy w częściach oraz zmontujemy na miejscu. Jeżeli będą to przedmioty, których nie rozmontujemy, nie obejdziemy się bez wózków czy podnośników, a czasem nawet dźwigu. Przy tego rodzaju przewozach wielce wskazanym jest zatrudnienie odpowiednio przeszkolonych do tego osób.