Transport i przewóz kartonów

Zmieniasz miejsce zamieszkania, albo potrzebujesz przewieźć kilka kartonów do nowej siedziby firmy? Jazda osobowym autem kilka razy w tę i z powrotem się nie opłaca. Nie rób tego samemu. Jest to strata zarówno czasu, zdrowia jak i paliwa. Wynajmij do tego profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w transporcie kartonów, oraz innych rzeczy. Posiadają też niezbędny sprzęt taki jak np. wózki Transport i przewózowe, który znacznie usprawni twój Transport i przewóz kartonów.

Jak przygotować Transport i przewóz kartonów

Na samym początku zadbaj o to, żeby odpowiednio zapakować kartony. Pogrupuj rzeczy na rzeczy szklane, miękkie, plastikowe, ksiązki, spożywcze itp. Ważne aby ciężkie rzeczy pakować w małe kartony, a lekkie rzeczy w większe kartony, najlepiej tak, aby jedna paczka nie przekraczała 30 kg. Jest to wygodne zarówno dla ekipy przeprowadzkowej jak i osoby zamawiającej np. przy przenoszeniu kartonów w obrębie mieszkani zaraz po zapakowaniu. Pamiętaj przed zapakowaniem szklanych przedmiotów do kartonu, by zabezpieczyć je papierem pakowym lub folią bąbelkową, możesz również do tego wykorzystać wypełniacze. Nie zapomnij również podpisać kartonu, ułatwi to dotarcie do docelowego miejsca w miejscu rozładunku, w ten sposób oszczędzasz czas na poszukiwanie odpowiedniego kartonu.

Transport i przewóz kartonów – jakie kartony?

Zależnie od rodzaju przewożonych rzeczy, dopasuj odpowiednie do nich kartony, mianowicie szczególnie przy delikatnych rzeczach zadbaj o odpowiednią gramaturę tektury oraz ilość warstw w kartonie. Najczęściej spotykane są kartony 3 i 5-cio wartwowe. Kartony 3-warstwowe służą do Transport i przewózu małych rzeczy, książek, rzeczy, którym nie ma prawa nic się stać podczas Transport i przewózu w kartonie typu buty, szaliki, czapki, rękawiczki itp. lub też mało wartościowych rzeczy. Tego typu kartony kupujemy gdy potrzebujemy opakowań na krótki okres czasu np. przeprowadzka. Natomiast w kartony 5 warstwowe warto zapakować rzeczy delikatne i wartościowe. Warto też zainwestować w tego typu kartony gdy mamy w planie coś archiwizować przez długie lata. Pakując kartony upewnij się, żeby kupić od[powiednią taśmę. Niektóre taśmy mają klej, który ma małą wytrzymałość w niskich oraz wysokich temperaturach i podatne są na wilgotność powietrza.

Jak bezpiecznie wykonać Transport i przewóz kartonów?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak ważny dla naszego zdrowia jest nasz kręgosłup. Dlatego też przy pakowaniu i transporcie kartonów należy przestrzegać pewnych zasad by nie narazić się na kontuzję. Pakowane kartony należy umieścić na wysokości bioder tak by ograniczyć częste schylanie. Przy pakowaniu rzeczy z dolnych półek staraj się robić to w pozycji siedzącej. Nie schylaj się po kartony, ukucnij i podnieś na wyprostowanym kręgosłupie, pięty powinny dotykać podłoża, a karton powinien być jak najbliżej stóp. Jeżeli masz kogoś do pomocy to rozdzielcie się taśmowo przy załadunku podając sobie kartony w połowie drogi na zasadzie „podaj cegłę”, jeżeli tylko jest to możliwe staraj się używać wózków.